El Peelingi, Vücut Peelingi Nasıl Yapılır Etiketleri: ,

El Peelingi, Vücut Peelingi Nasıl Yapılır

Bu yazımızda ev ortamında yapabileceğiniz el peelingi çeşitlerine ve vücut peelingi nasıl yapılır sorularına ilişkin kısa ancak işinize yarayabilecek aydınlatıcı bilgiler sunmaya çalışacağız.

El peelingi ve vücut peelingi nasıl yapılır:

El peelingi: Genel olarak her zaman aklınızda bulundurmanız gereken, el ve ayak peeling uygulamalarını manikür ve pedikür sırasında yapmanızın daha iyi sonuçlar vereceğidir.

El peelingi çeşitleri:

El peelingi-1: Ballı yumurtalı maske: 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi ve 1 adet yumurta sarısını karıştırın, elinize sürüp 20 dakika bekleyin. Ilık suyla yıkayıp krem sürün.

El peelingi-2: Patatesli maske: 3 patatesi haşladıktan sonra rendeleyip üzerine süt ekleyip püre yapın. Daha sonra bu püreye 2 tatlı kaşığı salatalık veya limon suyu ekleyin. Karıştırıp elinize sürün. Soğuyunca ılık suyla yıkayın. Sonra soğuk suyla tekrar yıkayıp krem sürün.

Vücut peelingi nasıl yapılır:
Vücut peelingini, duş veya banyodan sonra yapmanız daha uygundur. Aşağıda 3 değişik vücut peelingine ilişkin vücut peelingi nasıl yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Vücut peelingi nasıl yapılır-1: 3 yemek kaşığı tuz ve 3 yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak vücudunuza sürün, sonra ılık suyla yıkayın ve vücudunuza bal sürün. 5 dakika bekletip balı da yıkayın.

Vücut peelingi nasıl yapılır-2: 3 yemek kaşığı pirinç unu, 3 yemek kaşığı tuzsuz lor, 2 tatlı kaşığı zeytinyağını birbirine yedirecek şekilde iyice karıştırın. Bu karışımı vücudunuza ve yüzünüze sürün. 15 dakika bekletip yıkayın.

Vücut peelingi nasıl yapılır-3: 2 tatlı kaşığı kahve telvesi, 2 damla bitki yağı, 1 tatlı kaşığı yoğurt veya tatlı badem yağını iyice karıştırın. Duşa girin ve duş lifinizin üzerine duş jeli ve hazırladığımız karışımdan ekleyin. Vücudunuza yaklaşık 5 dakika boyunca uygulayın. Daha sonra soğuk suyla yıkayın.

Peeling açıklaması ve yüz peeling tarifleri için tıklayın.

Related posts:

  1. Peeling Nedir, Yüz Peelingi Tarifleri

El Peelingi, Vücut Peelingi Nasıl Yapılır konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Filed under: Saç ve Cilt Bakımı

SacDokulmesiBakimi.Net » Saç ve Cilt Bakımı » El Peelingi, Vücut Peelingi Nasıl Yapılır

Comments are closed.