Doğal Kepek Tedavisi ile Kepeğe Son Etiketleri: , ,

Doğal Kepek Tedavisi ile Kepeğe Son

Eğer saç dökülmesinin ardındaki neden kepeklenme ise en iyi saç dökülme losyonları bile boşa gidebilir. Bu yüzden öncelikle kepeğe son vermeyi deneyin.

Bunun için kepeğe çözüm olarak evlerde uygulanabilecek çeşitli doğal kepek tedavisi uygulamaları vardır. Bu tedaviler, kepeklenmeyi tamamen gideremezse bile en azından daha kötüye gitmesini önler. Evinizde uygulayabileceğiniz bazı doğal kepek tedavisi yöntemleri şöyledir:

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bol suyla durulayın. Hızlı sonuç için şampuanınıza ve arındırıcınıza nane yağı katın. Naneyağı en iyi kepek önleyici özelliğiyle ve mükemmel aromasıyla bilinir.

Saç bakım ürünleri ve özellikle sert şampuanların aşırı ve sık kullanımından sakının. Kafa derinizi şapka ya da fular tarzı örtülerle güneş ışınlarından koruyun.

Kafa derinizi kaşımayın. O kepeği daha da kötüleştirir ve hatta tahrişe yol açar ve diğer hastalığa yol açan şeyler tarafından enfeksiyon kapabilir. Saçlarınız taramak için yumuşak ve geniş dişli fırça kullanın. Bu kafa derinizin pul pul olmasını engeller.

Kafa derinizi hafif sıcak Hindistan cevizi yağıyla gün aşırı masaj yapın. Saçınız kuru oldukça uygulayabilirsiniz. Gece yatmadan önce masajı yapmanız daha iyi olacaktır. Etkisini artırmak için birkaç damla limon suyu ekleyin. Masaj, kan akışını ve folikül gelişimini destekler.

Kafa derinizi ve saçınızı düzgün ve nemli tutun. Çok su için. Özellikle omega 3 gibi temel yağ asitleri açısından zengin dengeli bir diyet uygulayın. Her şampuanlamadan sonra saçınıza iyi kalitede arıtıcı kullanın. Bu saç yapınızı yumuşatır ve saç derisini besler böylece saçın gelişimi için ideal bir ortam hazırlar. Yumurta beyazı çok iyi bir saç arıtıcısıdır. Şampuanlamadan önce en az bir saat başınıza uygulayabilirsiniz.

Kafa derisinin sık kaşınması ve tahrişi bazen önemli saç dökülmesi ve kısmi kellikle sonuçlanabilir. Eğer bu bu durum varsa temel yağları kullanın. Lavanta, biberiye, sedir gibi temel yağlar kel bölgenin tedavisinde etkili olarak bilinir. Bu temel yağların kullanımında 6-6 damla 2 çor bakaşığı zeytin yağı ilave edin ve zarar görmüş bölgeye masaj edin.

Kepeklenme sorunu kendisi bir hastalık değildir. Vücudunuzdaki düzgün işlemeyen birtakım unsurların yalnızca bir belirtisidir. Kepeklenme sorunundan kurtulmanın en iyi yolu ilk önce gerçek rahatsızlığın tedavi edilmesidir. Bu saç dökülmesini önlemenin tek yoludur. Hem kepeğe çözüm bularak kepeğe son vermek hem de saç dökülmesini önlemek için bu yazımızda anlatılan önlemleri almanızı tavsiye ederiz.

Kepeklenme ve diğer saç ve cilt sorunlarınız için “Saç Dökülmesi”, “Cilt Bakımı” ve “Saç Bakımı” kategorileri altında yer alan farklı konulara ilişkin yazılarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Related posts:

  1. Kepeklenme ve Saç Dökülmesi, Kepeklenmeye Çözüm

Doğal Kepek Tedavisi ile Kepeğe Son konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Filed under: Cilt Hastalıkları

SacDokulmesiBakimi.Net » Cilt Hastalıkları » Doğal Kepek Tedavisi ile Kepeğe Son

Comments are closed.