Kaş Nasıl Boyanır ? Etiketleri: ,

Kaş Nasıl Boyanır ?

Kaş boyama, görünüşünüzün şıklığını artırırken size doğal bir görünüm kazandırmanın kolay bir yoludur. Kaş boyama, kaşları saç rengi ile uyumlaştırmanın en ideal yoludur. Bu aynı zamanda fark edilir derecede açık renkli kaşa sahip olanlar için ideal bir seçenektir.

Peki kaş nasıl boyanır ?

Öncelikle kaş boyama için şu malzemeleri tedarik ediniz:

Pamuk pedler
Tonik
Kaş boyası
Boya geliştirici
Boya fırçası
Boya lekesi sökücü

Uygulama safhasında kaş nasıl boyanır sorusuna aşağıdaki kaş boyama teknikleri olarak aşamalar halinde yanıtlar verebiliriz:

Birinci Aşama: Kaşlarınızı hazırlayın.
Kaşınızı makyaj ürünleri ve yağların kalıntılarından tamamen temizlediğinizden emin olacak şekilde temizlemekle işe başlayın. Çünkü herhangi bir yağ, kaşınıza süreceğiniz kaş boyasının etkinliğini belirli bir şekilde değiştirecektir.

İkinci Aşama: Kaşınız ve saçınıza uygun kaş boyası rengini seçin.
Şu genel kurala riayet etmek daima size bir şıklık katacaktır: Eğer saçlarınız koyuysa saçlarınızın da koyu olması ya da bir ton açık olması gerekir. Eğer saçlarınız sarıysa kaşlarınıza hafif koyu gölgelendirme yapmalısınız.

Üçüncü Aşama: Kaş boyamasına hazır olun.
Boya ve boya geliştiriciyi bire bir oranda karıştırın, hamur gibi bir yoğunluk oluşturmak için bunları birlikte harmanlayın. Kaş boyama teknikleri konusunda şurası çok önem arz etmektedir: Kaş boyama solüsyonunuzun karışımını yapar yapmaz kaşlarınıza uygulayın. Çünkü iki dakikadan fazla boyanın boşta durması etkisini kaybetmesine neden olacaktır.

Dördüncü Aşama: Renkten tam yararlanın.
Kaş boyarken boyanın kaş köklerinize tam olarak ulaşmasını sağlayın. Kaş boyamada boyayı özgürce kullanın. Boyanın etkisini tam olarak göstermesi için boyayı kaşlarınıza tam olarak yedirin.

Beşinci Aşama:strong>Zamanlama.
Kaş boyamayı yaptıktan 3 dakika sonra kaşınızı kuru doğal pamuk pediyle temizleyin. Kaşınızı aynadan kontrol edin. Kaşınızın istediğiniz renge gelmediğini görüyorsanız boyamayı tekrar edin ve bir 3 dakika daha bekleyin.

Altıncı Aşama:Kaşlarınızı temizleyin.
Kaş boyama işleminizi tamamlamak için istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız tavsiye edilir.
Kuru ve yüzde yüz doğal pamuk pek kullanarak tüm kaşınızı temizleyin. Kaşlarınızın üzerinden renk lekesi sökücüye batırılmış bir pamuk pedle bir daha üzerinden geçin. Bu boyanın hareketlenmesini durduracaktır.

Yedinci AşamaTeması bitirme.
Köşeli bir fırçayla gölgelendirme veya bir kalemle boş alanları doldurun. Böylece kaş boyama işleminiz tamamlanmış olur.

Kaş nasıl boyanır sorusuna etkili bir yanıt olan bu kaş boyama teknikleri ile ilgili aşamaları yaptığınızda çok kolay ve çabuk bir işlemle kaş boyamanın gerçekleşeceğini göreceksiniz.

No related posts.


Kaş Nasıl Boyanır ? konusunu paylaşmaya ne dersiniz?

Filed under: Boyama ve diğer bakımlar

SacDokulmesiBakimi.Net » Boyama ve diğer bakımlar » Kaş Nasıl Boyanır ?

Comments are closed.